youngchess.com



Gens una sumus - Suntem o familie Actualizat la: 13.12.2017 13:46:07
Turnee pe scurt
<< Inapoi
Baieti


Final Ranking

Rank SNo.     Name                            Rtg Club                  Pts BH.  
   1    3 CM  Petrisor Adrian-Marian         2313 Css Nr 1 Timisoara    5.5 23.0 
   2    4  I  Doros Radu-Marian              2188 Lps Satu Mare         5.5 22.0 
   3    6  I  Marincas Vlad                  2013 Css Nr 1 Timisoara    5.0 24.0 
   4    1     Anton Teodor                   2365 Css Tg Mures          5.0 23.5 
   5    2 CM  Dragomirescu Robin-Alexandru   2329 Css Nr 1 Timisoara    5.0 20.0 
   6   12  I  Delgado-Vlaic Adrian           1771 Css Nr 1 Timisoara    4.5 18.5 
   7   11  I  Bogdan Horia-Daniel            1783 Css Nr 1 Timisoara    4.5 18.0 
   8    5  I  Chirita-Mihaila Marius-Constan 2041 Css Nr 1 Timisoara    4.0 20.5 
   9    8  I  Siclovan Cristian-Daniel       1956 Css Nr 1 Timisoara    4.0 20.0 
  10    7  I  Pop Alexandru                  2010 Css Tg Mures          4.0 19.5 
  11   10  I  Vladut Matei                   1894 Css Sibiu             4.0 18.5 
  12   14  I  Doros Doru-Lucian               705 Lps Satu Mare         4.0 16.5 
  13   13 II  Dragomir Catalin-Ioan          1653 Css Sibiu             3.5 17.5 
  14    9  I  Miu Paul-Vlad                  1953 Css Nr 1 Timisoara    3.5 16.5 
  15   15 II  Badescu Cristian                583 Css Nr 1 Timisoara    3.5 15.0 
  16   17 III Sauca-Gherman Catalin-Gheorghe  490 Css Nr 1 Timisoara    3.0 16.5 
  17   19 III Toth Botond-Artur               424 Css Odorheiu Secuiesc 3.0 16.0 
  18   22     Ilisoi Gabriel-Emanuel          401 Css Nr 1 Timisoara    3.0 15.0 
  19   16 II  Jakab Nandor                    552 Css Odorheiu Secuiesc 2.5 17.5 
  20   18 III Hincu Andrei                    430 Css Nr 1 Timisoara    2.0 14.5 
  21   21     Buzatu Daniel-Alexandru-Mihait  401 Css Ilfov Buftea      2.0 13.0 
  22   23     Martin Ioan                     401 Css Nr 2 Bucuresti    2.0 11.5 
  23   20     Martin Pavel                    402 Css Nr 2 Bucuresti    1.0 12.0 



Round 7 on 2009/05/31 at 09.00

Bo. SNo.     Name                           Pts  Res.   Pts     Name                           SNo. 
  1    1     Anton Teodor                   4.5 =  -  = 5.0 CM  Petrisor Adrian-Marian            3 
  2   12  I  Delgado-Vlaic Adrian           4.5 0  -  1 4.5  I  Doros Radu-Marian                 4 
  3   10  I  Vladut Matei                   4.0 0  -  1 4.0 CM  Dragomirescu Robin-Alexandru      2 
  4    5  I  Chirita-Mihaila Marius-Constan 4.0 0  -  1 4.0  I  Marincas Vlad                     6 
  5   15 II  Badescu Cristian               3.0 =  -  = 3.5  I  Siclovan Cristian-Daniel          8 
  6   11  I  Bogdan Horia-Daniel            3.5 1  -  0 3.0 III Toth Botond-Artur                19 
  7   17 III Sauca-Gherman Catalin-Gheorghe 3.0 0  -  1 3.0  I  Doros Doru-Lucian                14 
  8    7  I  Pop Alexandru                  3.0 1  -  0 2.5 II  Jakab Nandor                     16 
  9   18 III Hincu Andrei                   2.0 0  -  1 2.5  I  Miu Paul-Vlad                     9 
 10   22     Ilisoi Gabriel-Emanuel         2.0 1  -  0 2.0     Martin Ioan                      23 
 11   20     Martin Pavel                   1.0 0  -  1 1.0     Buzatu Daniel-Alexandru-Mihait   21 
      13 II  Dragomir Catalin-Ioan          2.5 1  -  -         Bye                                 

Round 6 on 2009/05/30 at 14.30

Bo. SNo.     Name                           Pts  Res.   Pts     Name                           SNo. 
  1    6  I  Marincas Vlad                  3.5 =  -  = 4.5 CM  Petrisor Adrian-Marian            3 
  2    4  I  Doros Radu-Marian              4.5 0  -  1 3.5     Anton Teodor                      1 
  3    8  I  Siclovan Cristian-Daniel       3.5 0  -  1 3.5  I  Delgado-Vlaic Adrian             12 
  4    2 CM  Dragomirescu Robin-Alexandru   3.0 1  -  0 3.0 III Sauca-Gherman Catalin-Gheorghe   17 
  5    5  I  Chirita-Mihaila Marius-Constan 3.0 1  -  0 3.0  I  Pop Alexandru                     7 
  6   10  I  Vladut Matei                   3.0 1  -  0 2.5  I  Miu Paul-Vlad                     9 
  7   16 II  Jakab Nandor                   2.5 0  -  1 2.5  I  Bogdan Horia-Daniel              11 
  8   13 II  Dragomir Catalin-Ioan          2.0 =  -  = 2.5 II  Badescu Cristian                 15 
  9   14  I  Doros Doru-Lucian              2.0 1  -  0 2.0 III Hincu Andrei                     18 
 10   23     Martin Ioan                    1.0 1  -  0 1.0     Martin Pavel                     20 
 11   21     Buzatu Daniel-Alexandru-Mihait 1.0 0  -  1 1.0     Ilisoi Gabriel-Emanuel           22 
      19 III Toth Botond-Artur              2.0 1  -  -         Bye                                 


Round 5 on 2009/05/30 at 11.15

Bo. SNo.     Name                           Pts  Res.   Pts     Name                           SNo. 
  1    3 CM  Petrisor Adrian-Marian         3.5 1  -  0 3.0  I  Chirita-Mihaila Marius-Constan    5 
  2    7  I  Pop Alexandru                  3.0 0  -  1 3.5  I  Doros Radu-Marian                 4 
  3    6  I  Marincas Vlad                  2.5 1  -  0 3.0 CM  Dragomirescu Robin-Alexandru      2 
  4   11  I  Bogdan Horia-Daniel            2.5 0  -  1 2.5     Anton Teodor                      1 
  5    9  I  Miu Paul-Vlad                  2.5 0  -  1 2.5  I  Siclovan Cristian-Daniel          8 
  6   13 II  Dragomir Catalin-Ioan          2.0 0  -  1 2.5  I  Delgado-Vlaic Adrian             12 
  7   19 III Toth Botond-Artur              2.0 0  -  1 2.0  I  Vladut Matei                     10 
  8   15 II  Badescu Cristian               2.0 =  -  = 2.0 II  Jakab Nandor                     16 
  9   17 III Sauca-Gherman Catalin-Gheorghe 2.0 1  -  0 1.0     Buzatu Daniel-Alexandru-Mihait   21 
 10   22     Ilisoi Gabriel-Emanuel         1.0 0  -  1 1.0  I  Doros Doru-Lucian                14 
 11   18 III Hincu Andrei                   1.0 1  -  0 1.0     Martin Ioan                      23 
      20     Martin Pavel                   0.0 1  -  -         Bye                                 



Round 4 on 2009/05/30 at 09.00

Bo. SNo.     Name                           Pts  Res.   Pts     Name                           SNo. 
  1    2 CM  Dragomirescu Robin-Alexandru   3.0 0  -  1 2.5 CM  Petrisor Adrian-Marian            3 
  2    4  I  Doros Radu-Marian              2.5 1  -  0 2.5  I  Marincas Vlad                     6 
  3    8  I  Siclovan Cristian-Daniel       2.5 0  -  1 2.0  I  Chirita-Mihaila Marius-Constan    5 
  4   10  I  Vladut Matei                   2.0 0  -  1 2.0  I  Pop Alexandru                     7 
  5   12  I  Delgado-Vlaic Adrian           2.0 =  -  = 2.0  I  Miu Paul-Vlad                     9 
  6    1     Anton Teodor                   1.5 1  -  0 2.0 II  Dragomir Catalin-Ioan            13 
  7   14  I  Doros Doru-Lucian              1.0 0  -  1 1.5  I  Bogdan Horia-Daniel              11 
  8   21     Buzatu Daniel-Alexandru-Mihait 1.0 0  -  1 1.0 II  Badescu Cristian                 15 
  9   16 II  Jakab Nandor                   1.0 1  -  0 1.0     Ilisoi Gabriel-Emanuel           22 
 10   23     Martin Ioan                    1.0 0  -  1 1.0 III Sauca-Gherman Catalin-Gheorghe   17 
 11   20     Martin Pavel                   0.0 0  -  1 1.0 III Toth Botond-Artur                19 
      18 III Hincu Andrei                   0.0 1  -  -         Bye                                 


Round 3 on 2009/05/29 at 14.30

Bo. SNo.     Name                           Pts  Res.   Pts     Name                           SNo. 
  1    5  I  Chirita-Mihaila Marius-Constan 2.0 0  -  1 2.0 CM  Dragomirescu Robin-Alexandru      2 
  2    3 CM  Petrisor Adrian-Marian         2.0 =  -  = 2.0  I  Doros Radu-Marian                 4 
  3    1     Anton Teodor                   1.5 0  -  1 1.5  I  Marincas Vlad                     6 
  4   11  I  Bogdan Horia-Daniel            1.5 0  -  1 1.5  I  Siclovan Cristian-Daniel          8 
  5    7  I  Pop Alexandru                  1.0 1  -  0 1.0  I  Doros Doru-Lucian                14 
  6    9  I  Miu Paul-Vlad                  1.0 1  -  0 1.0 II  Jakab Nandor                     16 
  7   15 II  Badescu Cristian               1.0 0  -  1 1.0  I  Vladut Matei                     10 
  8   22     Ilisoi Gabriel-Emanuel         1.0 0  -  1 1.0  I  Delgado-Vlaic Adrian             12 
  9   13 II  Dragomir Catalin-Ioan          1.0 1  -  0 1.0     Martin Ioan                      23 
 10   17 III Sauca-Gherman Catalin-Gheorghe 0.0 1  -  0 0.0     Martin Pavel                     20 
 11   19 III Toth Botond-Artur              0.0 1  -  0 0.0 III Hincu Andrei                     18 
      21     Buzatu Daniel-Alexandru-Mihait 0.0 1  -  -         Bye                                 

Round 2 on 2009/05/29 at 11.15

Bo. SNo.     Name                           Pts  Res.   Pts     Name                           SNo. 
  1    8  I  Siclovan Cristian-Daniel       1.0 =  -  = 1.0     Anton Teodor                      1 
  2    2 CM  Dragomirescu Robin-Alexandru   1.0 1  -  0 1.0  I  Pop Alexandru                     7 
  3   10  I  Vladut Matei                   1.0 0  -  1 1.0 CM  Petrisor Adrian-Marian            3 
  4    4  I  Doros Radu-Marian              1.0 1  -  0 1.0  I  Miu Paul-Vlad                     9 
  5   23     Martin Ioan                    1.0 0  -  1 1.0  I  Chirita-Mihaila Marius-Constan    5 
  6    6  I  Marincas Vlad                  1.0 =  -  = 1.0  I  Bogdan Horia-Daniel              11 
  7   12  I  Delgado-Vlaic Adrian           0.0 1  -  0 0.0 III Sauca-Gherman Catalin-Gheorghe   17 
  8   18 III Hincu Andrei                   0.0 0  -  1 0.0 II  Dragomir Catalin-Ioan            13 
  9   14  I  Doros Doru-Lucian              0.0 1  -  0 0.0 III Toth Botond-Artur                19 
 10   20     Martin Pavel                   0.0 0  -  1 0.0 II  Badescu Cristian                 15 
 11   16 II  Jakab Nandor                   0.0 1  -  0 0.0     Buzatu Daniel-Alexandru-Mihait   21 
      22     Ilisoi Gabriel-Emanuel         0.0 1  -  -         Bye                                 


Round 1 on 2009/05/29 at 09.00

Bo. SNo.     Name                           Pts  Res.   Pts     Name                           SNo. 
  1    1     Anton Teodor                   0.0 1  -  0 0.0  I  Delgado-Vlaic Adrian             12 
  2   13 II  Dragomir Catalin-Ioan          0.0 0  -  1 0.0 CM  Dragomirescu Robin-Alexandru      2 
  3    3 CM  Petrisor Adrian-Marian         0.0 1  -  0 0.0  I  Doros Doru-Lucian                14 
  4   15 II  Badescu Cristian               0.0 0  -  1 0.0  I  Doros Radu-Marian                 4 
  5    5  I  Chirita-Mihaila Marius-Constan 0.0 1  -  0 0.0 II  Jakab Nandor                     16 
  6   17 III Sauca-Gherman Catalin-Gheorghe 0.0 0  -  1 0.0  I  Marincas Vlad                     6 
  7    7  I  Pop Alexandru                  0.0 1  -  0 0.0 III Hincu Andrei                     18 
  8   19 III Toth Botond-Artur              0.0 0  -  1 0.0  I  Siclovan Cristian-Daniel          8 
  9    9  I  Miu Paul-Vlad                  0.0 1  -  0 0.0     Martin Pavel                     20 
 10   21     Buzatu Daniel-Alexandru-Mihait 0.0 0  -  1 0.0  I  Vladut Matei                     10 
 11   11  I  Bogdan Horia-Daniel            0.0 1  -  0 0.0     Ilisoi Gabriel-Emanuel           22 
      23     Martin Ioan                    0.0 1  -  -         Bye                                 


Campionatul Cluburilor Sportive Scolare - baieti editia a III-a

Organizer(s)                 : CSS nr. 1 Timisoara
Tournament Director          : Jicman Ligia
Chief or supervising arbiter : Chirila Radu-Catalin
Arbiter                      : Craciun Paula
Town                         : Timisoara
Rating-Ű                     : 1350
Date                         : 2009/05/29 To 2009/05/31

Starting rank list

SNo.     Name                           NRtg IRtg Club                  
   1     Anton Teodor                   1365 2365 Css Tg Mures          
   2 CM  Dragomirescu Robin-Alexandru   1329 2329 Css Nr 1 Timisoara    
   3 CM  Petrisor Adrian-Marian         1313 2313 Css Nr 1 Timisoara    
   4  I  Doros Radu-Marian              1188 2188 Lps Satu Mare         
   5  I  Chirita-Mihaila Marius-Constan 1041 2041 Css Nr 1 Timisoara    
   6  I  Marincas Vlad                  1013 2013 Css Nr 1 Timisoara    
   7  I  Pop Alexandru                  1010 2010 Css Tg Mures          
   8  I  Siclovan Cristian-Daniel        956 1956 Css Nr 1 Timisoara    
   9  I  Miu Paul-Vlad                   953 1953 Css Nr 1 Timisoara    
  10  I  Vladut Matei                    894 1894 Css Sibiu             
  11  I  Bogdan Horia-Daniel             783 1783 Css Nr 1 Timisoara    
  12  I  Delgado-Vlaic Adrian            771 1771 Css Nr 1 Timisoara    
  13 II  Dragomir Catalin-Ioan           653 1653 Css Sibiu             
  14  I  Doros Doru-Lucian               705    0 Lps Satu Mare         
  15 II  Badescu Cristian                583    0 Css Nr 1 Timisoara    
  16 II  Jakab Nandor                    552    0 Css Odorheiu Secuiesc 
  17 III Sauca-Gherman Catalin-Gheorghe  490    0 Css Nr 1 Timisoara    
  18 III Hincu Andrei                    430    0 Css Nr 1 Timisoara    
  19 III Toth Botond-Artur               424    0 Css Odorheiu Secuiesc 
  20     Martin Pavel                    402    0 Css Nr 2 Bucuresti    
  21     Buzatu Daniel-Alexandru-Mihait  401    0 Css Ilfov Buftea      
  22     Ilisoi Gabriel-Emanuel          401    0 Css Nr 1 Timisoara    
  23     Martin Ioan                     401    0 Css Nr 2 Bucuresti    


============================================================


Fete


Final Ranking

Rank SNo.     Name                     Rtg Club                  Pts BH.  
   1    2 CM  Uta Adeline-Ramona      2068 Css Nr 1 Timisoara    6.0 20.5 
   2    1 WFM Foisor Mihaela-Veronica 2134 Css Nr 1 Timisoara    5.5 18.5 
   3    4  I  Adam Andrea             1896 Css Odorheiu Secuiesc 5.0 19.0 
   4    3  I  Lolici Iselin-Amanda    1900 Css Nr 1 Timisoara    4.5 17.5 
   5    5  I  Nagy Erika-Izabella     1796 Css Tg Mures          4.0 22.0 
   6    7 II  Marincas Catalina        495 Css Nr 1 Timisoara    4.0 15.0 
   7   10     Varga Adrienn            401 Css Odorheiu Secuiesc 3.0 16.5 
   8    6 II  Toma Andreea-Georgiana   508 Css Ilfov Buftea      2.0 16.5 
   9    8 III Ionita Ioana-Diana       422 Css Ilfov Buftea      1.0 18.5 
  10    9     Rohlicek Anca-Elena      401 Css Nr 1 Timisoara    0.0 18.5 


Round 7 on 2009/05/31 at 09.00

Bo. SNo.     Name                    Pts  Res.   Pts     Name                    SNo. 
  1   10     Varga Adrienn           3.0 0  -  1 5.0 CM  Uta Adeline-Ramona         2 
  2    1 WFM Foisor Mihaela-Veronica 4.5 1  -  0 0.0     Rohlicek Anca-Elena        9 
  3    4  I  Adam Andrea             4.0 1  -  0 4.0  I  Nagy Erika-Izabella        5 
  4    6 II  Toma Andreea-Georgiana  2.0 0  -  1 3.5  I  Lolici Iselin-Amanda       3 
  5    7 II  Marincas Catalina       3.0 1  -  0 1.0 III Ionita Ioana-Diana         8 

Round 6 on 2009/05/30 at 14.30

Bo. SNo.     Name                    Pts  Res.   Pts     Name                    SNo. 
  1    3  I  Lolici Iselin-Amanda    2.5 1  -  0 4.5 WFM Foisor Mihaela-Veronica    1 
  2    5  I  Nagy Erika-Izabella     4.0 0  -  1 4.0 CM  Uta Adeline-Ramona         2 
  3    8 III Ionita Ioana-Diana      1.0 0  -  1 3.0  I  Adam Andrea                4 
  4    6 II  Toma Andreea-Georgiana  2.0 0  -  1 2.0     Varga Adrienn             10 
  5    9     Rohlicek Anca-Elena     0.0 0  -  1 2.0 II  Marincas Catalina          7 




Round 5 on 2009/05/30 at 11.15

Bo. SNo.     Name                    Pts  Res.   Pts     Name                    SNo. 
  1    1 WFM Foisor Mihaela-Veronica 3.5 1  -  0 2.0     Varga Adrienn             10 
  2    4  I  Adam Andrea             3.0 0  -  1 3.0 CM  Uta Adeline-Ramona         2 
  3    7 II  Marincas Catalina       2.0 0  -  1 3.0  I  Nagy Erika-Izabella        5 
  4    3  I  Lolici Iselin-Amanda    1.5 1  -  0 0.0     Rohlicek Anca-Elena        9 
  5    8 III Ionita Ioana-Diana      1.0 0  -  1 1.0 II  Toma Andreea-Georgiana     6 



Round 4 on 2009/05/30 at 09.00

Bo. SNo.     Name                    Pts  Res.   Pts     Name                    SNo. 
  1    2 CM  Uta Adeline-Ramona      2.5 =  -  = 3.0 WFM Foisor Mihaela-Veronica    1 
  2    4  I  Adam Andrea             2.0 1  -  0 2.0 II  Marincas Catalina          7 
  3    5  I  Nagy Erika-Izabella     2.0 1  -  0 1.5  I  Lolici Iselin-Amanda       3 
  4   10     Varga Adrienn           1.0 1  -  0 1.0 III Ionita Ioana-Diana         8 
  5    6 II  Toma Andreea-Georgiana  0.0 1  -  0 0.0     Rohlicek Anca-Elena        9 

Round 3 on 2009/05/29 at 14.30

Bo. SNo.     Name                    Pts  Res.   Pts     Name                    SNo. 
  1    1 WFM Foisor Mihaela-Veronica 2.0 1  -  0 2.0  I  Nagy Erika-Izabella        5 
  2    8 III Ionita Ioana-Diana      1.0 0  -  1 1.5 CM  Uta Adeline-Ramona         2 
  3    3  I  Lolici Iselin-Amanda    1.5 0  -  1 1.0  I  Adam Andrea                4 
  4    7 II  Marincas Catalina       1.0 1  -  0 0.0 II  Toma Andreea-Georgiana     6 
  5    9     Rohlicek Anca-Elena     0.0 0  -  1 0.0     Varga Adrienn             10 


Round 2 on 2009/05/29 at 11.15

Bo. SNo.     Name                    Pts  Res.   Pts     Name                    SNo. 
  1    4  I  Adam Andrea             1.0 0  -  1 1.0 WFM Foisor Mihaela-Veronica    1 
  2    2 CM  Uta Adeline-Ramona      1.0 =  -  = 1.0  I  Lolici Iselin-Amanda       3 
  3    6 II  Toma Andreea-Georgiana  0.0 0  -  1 1.0  I  Nagy Erika-Izabella        5 
  4   10     Varga Adrienn           0.0 0  -  1 0.0 II  Marincas Catalina          7 
  5    8 III Ionita Ioana-Diana      0.0 1  -  0 0.0     Rohlicek Anca-Elena        9 


Round 1 on 2009/05/29 at 09.00

Bo. SNo.     Name                    Pts  Res.   Pts     Name                    SNo. 
  1    1 WFM Foisor Mihaela-Veronica 0.0 1  -  0 0.0 II  Toma Andreea-Georgiana     6 
  2    7 II  Marincas Catalina       0.0 0  -  1 0.0 CM  Uta Adeline-Ramona         2 
  3    3  I  Lolici Iselin-Amanda    0.0 1  -  0 0.0 III Ionita Ioana-Diana         8 
  4    9     Rohlicek Anca-Elena     0.0 0  -  1 0.0  I  Adam Andrea                4 
  5    5  I  Nagy Erika-Izabella     0.0 1  -  0 0.0     Varga Adrienn             10 

Campionatul Cluburilor Sportive Scolare - fete editia a III-a

Organizer(s)                 : CSS nr. 1 Timisoara
Tournament Director          : Jicman Ligia
Chief or supervising arbiter : Ilijin Neboisa
Arbiter                      : Craciun Paula
Town                         : Timisoara
Rating-Ű                     : 1202
Date                         : 2009/05/29 To 2009/05/31

Starting rank list

SNo.     Name                    NRtg IRtg Club                  
   1 WFM Foisor Mihaela-Veronica 1134 2134 Css Nr 1 Timisoara    
   2 CM  Uta Adeline-Ramona      1068 2068 Css Nr 1 Timisoara    
   3  I  Lolici Iselin-Amanda     900 1900 Css Nr 1 Timisoara    
   4  I  Adam Andrea              896 1896 Css Odorheiu Secuiesc 
   5  I  Nagy Erika-Izabella      796 1796 Css Tg Mures          
   6 II  Toma Andreea-Georgiana   508    0 Css Ilfov Buftea      
   7 II  Marincas Catalina        495    0 Css Nr 1 Timisoara    
   8 III Ionita Ioana-Diana       422    0 Css Ilfov Buftea      
   9     Rohlicek Anca-Elena      401    0 Css Nr 1 Timisoara    
  10     Varga Adrienn            401    0 Css Odorheiu Secuiesc 
============================================================


Campionatul Cluburilor Sportive Școlare Timișoara 29-31 mai 2009

Programul rundelor 
Vineri 	29.05.09		orele 0900			Runda  I-a 
Vineri 	29.05.09		orele 1115			Runda  a II-a
Vineri 	29.05.09		orele 1430			Runda  a III-a
Sâmbătă 	30.05.09		orele 0900			Runda  a IV-a
Sâmbătă 	30.05.09		orele 1115			Runda  a V-a
Sâmbătă 	30.05.09		orele 1430			Runda  a VI-a
Duminică 	31.05.09		orele 0900			Runda  a VII-a
Festivitatea de premiere va avea loc pe data de 31.05.2009 incepand cu orele 11.15

Criterii de departajare

Departajarea în cazul egalității de puncte se va face în funcție de următoarele criterii:
a.	Bucholtz mediu
b.	Sonneborn
c.	Scor progresiv
d.	Vârsta mai mică


Comisia de apel

1. Jicman Ligia			presedinte
2. Bogdan Tamara			membru
3. Baratosi Iosif			secretar
4. Filip Matei			membru
5. Torok Francisc			membru
 
Deciziile arbitrilor sunt definitive și incontestabile în afara celor de sancționare a sportivului cu excluderea din competiție (pentru abateri grave) care vor fi puse în discuția comisiei de apel. Decizia acesteia din urmă va fi definitivă.